Rynek nieruchomości obejmuje nie tylko nowe inwestycje realizowane przez deweloperów, lecz także niezwykle dużą liczbę ofert pochodzących z rynku wtórnego, a więc mieszkań i domów sprzedawanych przez dotychczasowych właścicieli. Osoby poszukujące mieszkania albo domu mogą więc wybierać z puli zawierającej nierzadko setki propozycji. Wyszukanie lokali lub budynków, które będą spełniały założone kryteria, bywa w tych warunkach trudne. Warto też pamiętać, że zawsze istnieje możliwość natrafienia na nieruchomość o wątpliwym statusie prawnym czy taką, której stan rzeczywisty odbiega od deklarowanego. Pewniejsze, szybsze i prostsze okaże się skorzystanie z pomocy biura nieruchomości. W Katowicach usługi takie świadczy firma DOMENA. Przekonajmy się, dlaczego warto zwrócić się do pośrednika.

Co możne zaoferować biuro nieruchomości kupującemu?

Biuro nieruchomościami działając w imieniu kupującego, dokonuje selekcji dostępnych ofert, korzystając z podanych przez klienta kryteriów. Agent może również sprawdzić status prawny nieruchomości w księgach wieczystych i zweryfikować czy informacje podane przez sprzedającego są rzetelne. Jest w stanie podpowiedzieć, czy cena, której żąda właściciel, ma uzasadnienie w wartości konkretnej nieruchomości. Będzie w stanie pomóc w sporządzeniu umowy przedwstępnej. Ze względu na rozbudowaną sieć kontaktów poleci też kupującemu fachowców, którzy pomogą w remoncie lub przeprowadzce.

Co możne zaoferować biuro nieruchomości sprzedającemu?

Usługi biura nieruchomości w przypadku osób sprzedających obejmują wsparcie w przygotowaniu właściwej wyceny lokalu, a także opracowaniu atrakcyjnej oferty, która będzie zawierała wszystkie informacje, jakie będą potrzebne kupującym. W grę wchodzi tu zarówno zrobienie profesjonalnie wyglądających zdjęć, jak i odpowiednie sformułowanie treści ogłoszenia. W imieniu właściciela może zająć się prezentacją lokalu. Będzie również pomocny przy gromadzeniu potrzebnych dokumentów i załatwianiu podstawowych formalności.